Tıbbi Birimler

Gastroenteroloji

Randevu Alın

Hakkında

Gastroenteroloji kliniğimizde, yemek borusundan başlayarak mide, bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve safra kesesini kapsayan hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Sindirim sisteminde oluşan hastalıkların tanı ve tedavisi amacı ile kliniğimizde endoskopik uygulamalar da başarı ile yürütülmektedir. Hastanemizde endoskopik işlemler için hasta konforunu ön planda tutan, hekim ve sağlık personelinin rahat çalışabileceği ideal koşullarda hazırlanmış son teknolojik ekipmanları içeren endoskopi ünitelerimiz bulunmaktadır. Ünitelerimizin bakım ve hijyenleri tam olarak sağlanmaktadır. Endoskopi uygulamalarında hastalarımızın ağrı çekmeden konforlu olarak işlemlerinin yapılması için anestezi uygulamaları da yapılmaktadır.

Kliniğimizde, karaciğer rahatsızlıkları, safra kesesi hastalıkları (taş, iltihap), pankreas hastalıkları, ince bağırsak hastalıkları, inflamatuar bağırsak hastalıkları (chron, colitis ülserosa), motilite bozukluklarını (kabızlık, ishal) , hazımsızlık, peptik ülser, gastroözefagial reflü, gastrit gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları ayrıca sindirim sistemi kanamalarını tedavi edilir. Ayrıca yemek borusu, mide, ince bağırsak, kalın bağırsak, karaciğer kanserlerinin tanı ve tedavileri, huzursuz bağırsak sendromu, hemoroid, spastik kolon, karaciğer sirozu, Hepatit B-C-D, kronik hepatitler ve Çölyak hastalığı tanı ve tedavileri de yapılır. Bölümde 15 yaşından itibaren bu hastalıklar için başvuran tüm hastalara hizmet verilir.

Gastroenteroloji Bölümü’nün ilgilendiği hastalık türünün fazla olması sebebiyle öncelikle uzmanlarımız tarafından ayrıntılı muayene yapılır. Kan ve gaita testi, dışkı elastaz ölçümü gibi laboratuvar testlerinin yanında hastanın durumuna göre ultrason, Bilgisayarlı Tomografi (CT), Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR), Endoskopik Retrogard Kolanjiyo-Pankreatografi (ERCP), Endosonografi testleri istenebilir, tüm sindirim sisteminin video-endoskopik incelenmesi, kolonoskopik ve endoskopik tetkik ve müdahaleleri yapılabilir.

Gerekli testler ve incelemelerden sonra hastalara uygulanan ilaç tedavisinin yanı sıra, diğer bölümlerle iş birliği içerisinde çalışılarak cerrahi müdahaleler de yapılır.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

AHMET ÖMER

GASTROENTEROLOJİ

PROF.DR.
AHMET ÖMER ÖZÜTEMİZ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
MEHMET

GASTROENTEROLOJİ

PROF.DR.
MEHMET KORUK

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
MUHAMMED SAİT

GASTROENTEROLOJİ

DOÇ.DR.
MUHAMMED SAİT DAĞ

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
UFUK BARIŞ

GASTROENTEROLOJİ

DOÇ.DR.
UFUK BARIŞ KUZU

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
HÜSEYİN SAADETTİN

GASTROENTEROLOJİ

UZM.DR.
HÜSEYİN SAADETTİN USLUSOY

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
SEYMUR

GASTROENTEROLOJİ

UZM.DR.
SEYMUR ASLANOV

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.