Tıbbi Birimler

Girişimsel Radyoloji

Randevu Alın

Hakkında

Girişimsel Radyoloji, görüntüleme yöntemleri kılavuzluğunda cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmadan birçok organ sistemi ile ilgili tedavi edici işlemlerin yapıldığı bilim dalıdır. Kesi olmadan küçük bir delikten hastalıkların tanı ve tedavilerinin yapılmasını, ayrıca hastalık hakkında daha net bilgi elde edilmesini sağladığı için “iğne deliğinden tedaviler” şeklinde de açıklanabilir. Hastanemizdeki yüksek teknolojili cihazlar ile tecrübeli sağlık personelimiz eşliğinde Uluslararası Kalite Standartları ve Türk Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) standartları çerçevesinde güvenle yapılır.

Hastanemizde akciğer, karaciğer, prostat, tiroid ve meme biyopsileri yüksek doğruluk ve güvenlikle yapılır. MR Füzyon prostat biyopsisi ve MR eşliğinde meme biyopsileri yeni nesil tanı yöntemlerimizdir.

Karbondioksit Anjiografisi ile kontrast maddeye bağlı böbrek hasarından hastalarımız korunarak anjiografileri yapılır.

Ayrıca kliniğimizde kanser hastalarında tümör yakma (RF ablasyon) ve dondurma (cryoablasyon) tedavileri de yapılmaktadır. Atom tedavisi (Radyoembolizasyon), damar kapama (TAKE) tedavisi ve hastanemizin Türkiye’de akredite aktif tek merkez olduğu Kemosaturasyon işlemleri uygulanarak karaciğer tümörleri ile çok güçlü bir şekilde savaşılmaktadır.

Hastanemizde başarılı şekilde beyin anevrizması tedavisi, şah damarı (Karotis) stent tedavisi, aort anevrizması greft stent (kapalı) onarımı yapılmaktadır. Bacak damarı plak temizliği ve stent, balon tedavileri ile diyabetik ayak tedavisinde ciddi başarı oranlarımız vardır.

Kliniğimizde damar dışı tedaviler de uygulanmaktadır. Safra yolu tıkanıklığı, idrar yollarındaki darlıkların tedavisi de yapılmaktadır.

Medical Point İzmir Hastanesi GirişimseL Radyoloji Ünitesi teknolojik cihazları ile minimal invaziv yöntemler ile açık cerrahiye gerek duymadan hastaları başarı ile tedavi etmektedir. Girişimsel radyoloji son yıllarda teknolojik imkanların artması ile tedavi seçeneklerinde giderek ön sıralara çıktı. Görüntüleme eşliğinde vücuda tek bir küçük delikten girerek anjiogafik teknikler kullanılarak birçok hastalık büyük cerrahi işlemlere ihtiyaç duymadan tedavi edilmektedir. Kanser tedavilerinden, beyin kanamalarına, myom tedavisinden prostat büyümesine çeşitli hastalıklarda yapılan girişimsel tedaviler mevcut. Açık cerrahiye gerek duymadan, kısa süreli yatış ve hızlı iyileşme ile aktif erken hayata dönebilme gibi üstünlükleri mevcuttur.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

AHMET

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ

PROF.DR.
AHMET MEMİŞ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
AKİF

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ

PROF.DR.
AKİF ŞİRİKÇİ

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.