Tıbbi Birimler

Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları

Randevu Alın

Hakkında

Çocuk İmmünoloji ve Alerji Bölümümüzde 0-18 yaş arasındaki çocukların alerjik ve bağışıklık sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi yapılır. İmmün yetmezlik ve alerji, genetik ya da çevresel kaynaklı olabilir. Alerjik nezle, astım, besin alerjileri, deri alerjileri, kronikleşmiş ya da uzayan öksürükler ile bağışıklık sistemi hastalıkları uzman doktorlarımız tarafından değerlendirilir. Çocukluk çağında alerjinin kontrol altına alınması gelecek yıllardaki seyri etkileyeceğinden zamanında müdahale oldukça önemlidir. Ev tozu, küf, hayvan tüyü ve polen alerjisi gibi solunum yolu alerjileri, besin alerjileri (inek sütü alerjisi, yumurta alerjisi, kuruyemiş alerjileri vb.), ilaç alerjileri, böcek ve arı alerjisi, egzama olarak da bilinen atopik dermatit, deri alerjileri ve ürtiker (kurdeşen), anjiyoödem rahatsızlıkları ve tedavileri uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

Alerjik şikayetleri olan çocuklara doğru tanı ve tedavi için deri, yama, kanda alerji testleri ve besin ve ilaç provokasyon testleri ile solunum fonksiyon testleri uygulanır. Sürecin devamında ise konulan tanıya yönelik laboratuvar testleri de ek olarak planlanır.

Testler sonucunda hastalara koruyucu önlemler anlatılır. İlaç tedavisi ve alerjiye yönelik aşı tedavisi uygun hastalar için planlanır.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

ZEYNEP TUĞBA

ÇOCUK İMMÜNOLOJİSİ VE ALERJİ HASTALIKLARI

PROF.DR.
ZEYNEP TUĞBA ARIKAN

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ŞEYHAN

ÇOCUK İMMÜNOLOJİSİ VE ALERJİ HASTALIKLARI

DOÇ.DR.
ŞEYHAN KUTLUĞ

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.