Tıbbi Birimler

Enfeksiyon Hastalıkları

Randevu Alın

Hakkında

Kliniğimizde, bakteri, virüs, mantar ve parazit gibi mikroorganizmaların yol açtığı her türlü hastalık uzman hekimlerimiz tarafından multidisipliner bir yaklaşımla ele alınmakta, tanı, tedavi ve takibi hassasiyetle yapılmaktadır. Hekimlerimiz hastanın öyküsü dinlendikten sonra ayrıntılı muayene yaparlar ve sonrasında vücuttan alınan sıvı, doku örneği gibi laboratuvar testleri ve gerekli radyolojik görüntüleme testlerini birlikte değerlendirerek kesin tanıyı koyarlar. Hastalığın etkenine göre uygun tedaviyi planlarlar.

Kliniğimizde, bakteri, virüs, mantar ve parazitlerin yapmış olduğu hastalıkların tamamı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, HIV, AIDS, sarılık (hepatitler), tifo, bruselloz, tüberküloz ve benzeri hastalıklar, ateşli hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları, grip, ishaller, solunum yolu enfeksiyonları, menenjit, ensefalit gibi beyin ve omurilik enfeksiyonları, yumuşak doku enfeksiyonları, diyabetik ayak enfeksiyonları, besin zehirlenmeleri, yoğun bakım ve cerrahi alan enfeksiyonları gibi pek çok hastalığın tedavileri yapılır. Bu hastalıkların takip ve tedavisinin yanı sıra seyahat aşıları, erişkin bağışıklama (aşılama), seyahat hekimliği danışmanlık hizmeti de verilir. 

Enfeksiyon Hastalıkları Birimimiz aynı zamanda hastane enfeksiyonlarını kontrol etmek, izlemek, bu enfeksiyonları en aza indirmek için gerekli çalışmaları yapar; hasta, hasta yakınları ve ilgili personele bu konuda eğitimler verir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

VUSLAT

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

DOÇ.DR.
VUSLAT BOŞNAK

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
SİNAN

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

DR.ÖĞR.ÜYESİ
SİNAN MERMER

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
AFET

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

UZM.DR.
AFET ERBAY

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ERTUĞRUL

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

UZM.DR.
ERTUĞRUL ÇAĞLAYAN

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
KEZBAN

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

DR.
KEZBAN SARICA

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.