Tıbbi Birimler

Göğüs Hastalıkları

Randevu Alın

Hakkında

Kliniğimizde, akciğer ve solunum yolu hastalıklarının tetkik, tedavi ve izlemleri yapılmaktadır. Polikliniğimize ya da acil servise başvuran hastalarımıza akciğer kanseri tanı ve tedavisi, akciğer kistleri ve  abseleri, pnömoni  ve akciğer enfeksiyonlarının tedavisi, pnömotoraks, pulmoner tromboemboli tanı ve tedavisi, tüberküloz (verem) tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca solunum yetmezliği tedavisi, akut-kronik bronşit, KOAH, astım tedavisi, plevra sıvılarının tanı ve tedavileri, sarkoidoz tanı ve tedavileri yapılmaktadır. OSAS (Obstrüktif Uyku Apne Sendromu) semptomları olan hastalarımız uyku testi için uyku laboratuvarında gözlemlenmekte ve yapılan analizler ışığında hastaya özel tedailer uygulanmaktadır.

Tanı ve tedavi için gerekli olduğunda; ileri radyolojik görüntüleme tetkikleri, laboratuvar testleri, solunum fonksiyon testleri gibi pek çok farklı teknik kullanılmaktadır. Uygun görülen durumlarda ultrason veya BT eşliğinde akciğer ve akciğer zarı biyopsileri yapılmaktadır. Gerektiğinde hastalara bronkoskopi, uyku testi, allerji testleri de yapılmaktadır.

Uzman hekimlerin muayenesi ve yapılan tetkikler sonrasında hasta ayaktan ya da yatarak tedavi gerekliliği açısından değerlendirilir. Tedavi sürecinde yatırılması gerekli hastalar Göğüs Hastalıkları Kliniğimizde tecrübeli hemşireler ile birlikte izlenir. Ayrıca OSAS (Obstrüktif Uyku Apne Sendromu) tanısı alan hastaların tedavisi de uyku laboratuvarımızda düzenlenir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

ERDAL

GÖĞÜS HASTALIKLARI

PROF.DR.
ERDAL İN

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
HÜSEYİN

GÖĞÜS HASTALIKLARI

DR.ÖĞR.ÜYESİ
HÜSEYİN ARPAĞ

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
ADNAN TOLGA

GÖĞÜS HASTALIKLARI

UZM.DR.
ADNAN TOLGA ÖZ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
DEMET

GÖĞÜS HASTALIKLARI

UZM.DR.
DEMET ÇETİN

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.