Tıbbi Birimler

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Randevu Alın

Hakkında

Bir diğer adı Nöroşirurji olan Beyin ve Sinir Hastalıkları Cerrahi Kliniğimiz, uzman kadrosu ve güçlü teknolojik alt yapısıyla hizmet vermektedir. Kliniğimizde beyin tümörü, uyanık tümör cerrahisi, hipofiz tümörü (transnazal cerrahi) cerrahisi, anevrizma cerrahisi, parkinson ve diğer hareket bozukluklarına yönelik cerrahiler, ağrı cerrahisi (trigeminal nevralji), epilepsi cerrahisi, kafa travmaları, beyin kanamaları, bel ve boyun fıtığı, bel kayması, dar kanal (omurga stenozu), omurga kırıkları (travmatik ve osteopoza bağlı), tuzak nöropatiler (karpal tünel sendromu, vb.), kanal darlığı ameliyatları, omurga tümörü ameliyatları yapılmaktadır.

Uzman hekimlerimiz hastanın hikayesi ve şikayetlerini analiz ederek fiziki muayenesi sonrasında gerekli kan tahlilleri, radyolojik tahliller ve girişimsel tetkikler  (Beyin sapı uyarılmış yanıtları (BAER), Karotid Doppler Ultrason, serebral anjijografi, Bilgisayarlı Tomografi (CT, BT), diskografi, MRI, Elektroensefalogram (EEG), Elektromyelografi (EMG), Lomber ponksiyon (LP)) ile sorunun kaynağını araştırır. Tanı konduktan sonra tedavi süreci hastanın ihtiyacına yönelik Nöroloji, Nöroradyoloji, Nöroanestezi, Nöroonkoloji, Psikiyatri gibi bölümlerle işbirliği içerisinde bütüncül bir yaklaşımla ele alınır. Gerekli durumlarda uygun cerrahi operasyon planlanır. Ayrıca onkoloji hastalarımıza Nöromonitörizasyon ve Nöronavigasyon eşliğinde mikrocerrahi yöntemleriyle güvenli cerrahi işlemler de yapılmaktadır. Gerekli durumlarda Radyasyon Onkolojisi ile beraber Radyocerrahi işlemleri de yapılır. Omurga kırıklarında açık cerrahi ve uygun olan hasta grubunda Kifoplasti Vertebroplasti (Kapalı yöntemle kemik çimentosu) uygulamaları, bel ve boyun fıtıklarında mikrocerrahi, lazer, radyofrekans uygulamaları da kliniğimiz de uyguladığımız işlemlerdendir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

ASLAN

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

PROF.DR.
ASLAN GÜZEL

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
ÖZGÜR

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

PROF.DR.
ÖZGÜR İSMAİLOĞLU

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ALİ

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

DOÇ.DR.
ALİ AKAY

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
GÖKHAN

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

DOÇ.DR.
GÖKHAN GÜRKAN

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
EVREN

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

DR.ÖĞR.ÜYESİ
EVREN SANDAL

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
BURHAN

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

OP.DR.
BURHAN YAŞAR

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
HÜSEYİN

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

OP.DR.
HÜSEYİN KARASU

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.