Tıbbi Birimler

Psikiyatri

Randevu Alın

Hakkında

Psikiyatri, bireylerin ruhsal hastalıklarının, teşhis ve tedavisiyle ilgilenen uzmanlık alanıdır. Kliniğimizde depresyon, bipolar bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk,  anksiyete bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, şizofreni, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, madde bağımlılığı, sosyal fobi, yeme bozuklukları, yas reaksiyonları, uyku bozuklukları gibi pek çok hastalığın tanı, tedavi ve takibi yapılmaktadır.

Ruhsal hastalık belirtileri, psikiyatri hastalarının tanısının konulmasındaki en önemli hususlardan biridir. Tanı konulurken genetik nedenlere bağlı olan sebepler araştırılır. Klinik görüşme, belirli ölçekler ve psikolojik testler gibi yöntemlerle tanı konulduğu gibi gerekli durumlarda bedensel (fizyolojik) tanı dışlanması için kan tetkikleri ile görüntüleme yöntemlerinden de destek alınır.

Kliniğimizde, ruh ve beden sağlığına bir bütün olarak bakılarak değerlendirilir. Ruh sağlığı bozulduğunda, beden sağlığının da bozulmasına sebep olabilir. Ruhsal hastalıkların tedavisi genellikle ilaç kullanımı ve psikoterapi yöntemi ile yapılır. Psikoterapi de tıpkı ilaç tedavisi gibi uzmanlar tarafından belirlenerek uygulanır.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

AHMET LEVENT

PSİKİYATRİ

PROF.DR.
AHMET LEVENT METE

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ASLIHAN

PSİKİYATRİ

DR.ÖĞR.ÜYESİ
ASLIHAN ESLEK

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ERCAN

PSİKİYATRİ

UZM.DR.
ERCAN ATİLLA

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
HALUK

PSİKİYATRİ

UZM.DR.
HALUK AKSU

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
RIFAT

PSİKİYATRİ

UZM.DR.
RIFAT İNCİ

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.