Tıbbi Birimler

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Randevu Alın

Hakkında

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi, kadın üreme sisteminden köken alan kanserler ve kanser öncüsü lezyonlarla ilgilenen bilim dalıdır. Jinekolojik onkoloji cerrahisi uzmanları, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı unvanını kazandıktan sonra jinekolojik kanserleri tedavi edebilmek için geniş içerikli bir uzmanlık eğitimi alırlar. Bu nedenle,  jinekolog onkologlar, jinekolojik kanseri olan kadınların tanı konulmasından itibaren hastaların yaşamları boyunca, cerrahi tedavilerini, takiplerini ve palyatif bakımlarını üstlenirler. Jinekolojik onkoloji hastasının tedavisinde medikal onkolog, patolog, radyolog, radyasyon onkolojisi uzmanı ve hemşirelerden oluşan bir ekip yer almaktadır ve jinekolojik onkoloji uzmanı bu ekibin yöneticisidir. Oldukça kapsamlı olan bu tanı ve tedavi yöntemlerinin işinde uzmanlığa ve tecrübeye sahip ekiplerce son derece güçlü alt yapıya sahip hastanelerde yapılması gerekmektedir.

Jinekolojik Onkoloji’nin ilgi alanındaki hastalıklar; kadın dış genital organı (vulva), rahim ağzı(serviks), uterus(rahim), yumurtalık(over) ve tubalardan kaynaklanan kötü huylu(malign) ve kötü huylu hastalıklara dönüşme riski taşıyan hastalıklardır. Kadın üreme sisteminden köken alan kötü huylu hastalıklardan korunmak, bu hastalıkları teşhis ve tedavi etmek için multidisipliner bir yaklaşımla jinekolojik onkoloji yönetimi gerekmektedir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

MEHMET MUTLU

JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİSİ

PROF.DR.
MEHMET MUTLU MEYDANLI

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
MEHMET

JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİSİ

DOÇ.DR.
MEHMET GÖKÇÜ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.