Tıbbi Birimler

İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları

Randevu Alın

Hakkında

Vücudun farklı ve yabancı maddelere karşı reaksiyonu sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıklara alerjik hastalıklar denir. Vücudun bağışıklık sistemine zarar veren rahatsızlıklara ise immünolojik hastalıklar denir. Hastanemizde bu iki hastalık grubu ile immünoloji ve alerjik hastalıklar alanında uzman doktorlarımız çalışmaktadırlar.

Doktorlarımız alerjik nezle, alerjik astım, alerjik nezle, göz alerjisi, ürtiker, ilaç alerjisi, gıda alerjisi, böcek alerjileri, alerjik şok (anafilaksi) anjiödem gibi pek çok hastalığın tanı, tedavi ve takibini kliniğimizde yürütmektedirler. 

Doktorlarımız, solunum fonksiyon testi, ilaç yükleme testi, alerjenle  provokasyon testleri, egzersiz testi, radyolojik tetkikler, ter testi, deri testleri ve laboratuvar testleri aracılığıyla var olan ya da oluşmakta olan alerjik rahatsızlık belirleyip tedavilerini planlamaktadırlar.

Hastanemiz de alerjik hastalıkların tedavisinde immünoterapi etkin şekilde kullanılmaktadır. İmmünoterapi ile alerji oluşumuna sebep olan madde, hastaya belirli aralıklarla verilerek bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır. Tedavinin sonunda belirtilerin ortadan kalkması veya azalması hedeflenmektedir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

TUĞBA SONGÜL

İMMÜNOLOJİ VE ALERJİ HASTALIKLARI

DOÇ.DR.
TUĞBA SONGÜL TAT

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
ŞÜKRÜ ALPER

İMMÜNOLOJİ VE ALERJİ HASTALIKLARI

UZM.DR.
ŞÜKRÜ ALPER AÇIKGÖZ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.