Tıbbi Birimler

Göğüs Cerrahisi

Randevu Alın

Hakkında

Göğüs cerrahisi, akciğerler, akciğer zarları, göğüs duvarı, kaburgalar, mediyasten, diyafragma, yemek borusuna ait hastalıkların cerrahi tedavileri ile travmalarını inceleyen tıbbi bilim dalıdır. Erken teşhis kadar cerrahi tedavi ve takibinin de önemli olduğu ve bu bilinçle yaklaşıldığı birimimizde akciğer tümörleri ve kanserlerinin tanı ve tedavisi, göğüs duvarı tümörleri, plevral sıvı artışı, effüzyon tedavileri, sıvıların boşaltılması, göğüs yaralanmaları, kaburga kırıkları onarımları gibi tedaviler uygulanmaktadır. Bunların yanı sıra mediastinal tümörler, timoma cerrahi, sternum ve kaburga tümörleri cerrahisi, akciğer, plevra ve lenf bezleri biyopsisi, trakea cerrahisi, bronkoskopi, mediastinoskopi, lobektomi, sempatektomi gibi cerrahi işlem ve tedaviler de uygulanır.

Hastanın öyküsü ve tetkikleri uzman hekimlerimiz tarafından değerlendirilir. Multidisipliner bir yaklaşımla hastalıkların incelendiği birimimizde onkoloji, göğüs cerrahisi ve radyoloji uzmanları farklı bakış açılarıyla tedavi sürecini değerlendirir. Varılan karara uygun olarak hastalarımızın tedavisi planlanır. Birimimizde yenidoğandan erişkine, göğüs ve akciğer hastalıklarının tüm cerrahi tedavileri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

EKBER

GÖĞÜS CERRAHİSİ

PROF.DR.
EKBER ŞAHİN

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
HAKKI

GÖĞÜS CERRAHİSİ

PROF.DR.
HAKKI ULUTAŞ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
MURAT

GÖĞÜS CERRAHİSİ

UZM.DR.
MURAT DEMİR

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.