Tıbbi Birimler

Üroloji

Randevu Alın

Hakkında

Üroloji Anabilim Dalı, ürolojinin her bir alt branşını kapsayacak biçimde yapılandırılır. Bölümümüzde, kanser alanında tüm ürolojik hastalıkların yanı sıra prostat hastalıkları, taş hastalıkları, kadın ve çocuk ürolojisine dair uygulamalar uzman hekimler tarafından özenle uygulanır.

Üroloji bölümünde tanı ve tedaviler için 5 hasta muayene odası, sistoskopi odası, iki müdahale-pansuman odası, bir ürodinami-üroflovmetri ve biyopsi odası ile bir ultrasonografi cihazı bulunur. Bölümde ayrıca prostat kanseri radyoterapisinin başarısını artırmak için transrektal ultrason eşliğinde “altın marker” işlemi gerçekleştirilir.

Tanı yöntemlerinde son teknolojiye sahip cihazlarıyla hastalara hizmet veren bölümümüzde, yapay zekâ tabanlı 3 Tesla MR ile birlikte prostat kanseri için yüksek çözünürlüğe sahip MR tetkikleri gerçekleştirilir. Bölümde ayrıca prostat biyopsisi, perkütan nefrostomi, ultrason eşliğinde antegrad stent takılması ile birlikte BT eşliğinde biyopsi ve prostat kanseri için MR füzyon biyopsisi yapılır.

Girişimsel ürolojiye dair tüm işlemler alanında uzman hekimler ve sağlık çalışanları tarafından özenle uygulanırken, böbrek taş analizi spektroskopik yöntemle yapılır. Ayrıca erkek infertilitesi için tüm genetik analizler ve kan testleri yine kliniğimizde uygulanmaktadır.

Prostat, böbrek, mesane, testis ve böbrek üstü bezlerin tüm onkolojik cerrahileri son teknoloji 4K görüntüye sahip laparoskopik cerrahi tekniğiyle uygulanır. Böbrek kanseri için “fokal terapi” yöntemiyle hastanın böbreği alınmadan tedavi uygulanırken, prostat kanseri için ise laparaskopik/robotik cerrahi yine başarılı bir şekilde uygulanır. Testis kanserinde üremenin korunabilmesi için tedavi öncesi sperm dondurma işlemi yapılır.

Gelişen teknolojiye hızlı bir biçimde ayak uyduran kliniğimiz, lazer makine ailesine bir yenisini ekleyerek Hybrid Thulium Lazer teknolojisi ile prostat büyümesi tedavisini bir adım ileriye taşıdı. Thulium Lazer, HoLEP’in özelliklerini barındırmakla birlikte, HoLEP’ten daha güçlü kesme özelliğine sahiptir. Ayrıca mesane kanseri tedavisinde kanseri parçalamadan ve kesmeden tek parça halinde alabilir.

Erkek kısırlığı alanında hastanemizin İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi’yle koordineli olarak çalışan Üroloji Kliniğimiz, mikroskobik/ mikrocerrahi varikoselektomi, ayrıca sperm hücresi problemlerinde PESA/TESA ve sperm dondurma yöntemleri kullanılır. Kliniğimizde tüm bu tedavi yöntemlerine ek olarak tüm penis ameliyatları ve penil protez cerrahileri özenle uygulanır.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

EREM KAAN

ÜROLOJİ

PROF.DR.
EREM KAAN BAŞOK

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
GÖKHAN

ÜROLOJİ

PROF.DR.
GÖKHAN KOÇ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
HAKAN

ÜROLOJİ

DOÇ.DR.
HAKAN ÖZTÜRK

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
MEHMET

ÜROLOJİ

DOÇ.DR.
MEHMET SOLAKHAN

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
OSMAN

ÜROLOJİ

DOÇ.DR.
OSMAN BARUT

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
BURAK BEŞİR

ÜROLOJİ

OP.DR.
BURAK BEŞİR BULUT

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
TAHA

ÜROLOJİ

OP.DR.
TAHA ÇETİN

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.