Tıbbi Birimler

Endokrinoloji

Randevu Alın

Hakkında

Vücutta pek çok işlevin yerine getirilmesinden hormonlar sorumludur. Hormonların üretimini sağlayan iç salgı bezleri, endokrin (hormonal) sistemi oluşturur. Hipofiz, hipotalamus, tiroit ve paratiroit, pankreas, yumurtalık ve testisler, böbrek üstü bezleri ve damarların iç yüzeyini kaplayan endotel hücreleri endokrin sistemi oluşturan salgı bezlerindendir. Vücutta üretilen hormonların yetersiz salgılanması, hiç salgılanmaması ya da normalden fazla salgılanması, hormonal hastalıklara neden olur. Ayrıca kalıtsal rahatsızlıklar sonucu ya da çevresel faktörlere bağlı olarak metabolizma bozuklukları görülebilir. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümümüzde uzman doktorlarımız tarafından vücudun işlevlerinin sağlıkla yerine getirilmesini üstlenen hormonlara ait hastalıkların ve metabolizma rahatsızlıklarının tanı, tedavi ve takibi yapılır.

Hastanemiz, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları konusunda ihtiyaç duyulan başta hormon testlerini ve diğer tüm parametreleri çalışan donanımlı bir laboratuvara ve ileri teknoloji ile donatılmış radyoloji birimine sahiptir. Endokrin hastalıklarında tek bir tanı ve tedavi tipinden bahsedilemez. “Hastalık değil, hasta vardır” bilinciyle hastanın durumuna göre tedavi planlanır.

Hastanın ihtiyacı olan kan testleri, tarama testleri, radyolojik görüntüleme yöntemleri ve uzman hekimlerin gerek görmesi durumunda biyopsi işlemi gerçekleştirilerek hastalıkların tanı, tedavi ve takibi hassasiyetle yapılır.

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları kliniğimizde obezite, yeme bozuklukları, hipertansiyon, insülin direnci, diyabet hastalığı, tiroid bezi hastalıkları, hipofiz bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları, osteoporoz, aşırı tüylenme, testis ve overin hormonal kaynaklı hastalıkları, infertilite gibi pek çok hastalığın tanı, tedavi ve takibi yürütülmektedir.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

CUMALİ

ENDOKRİNOLOJİ

PROF.DR.
CUMALİ GÖKÇE

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın
ALİ

ENDOKRİNOLOJİ

DOÇ.DR.
ALİ SAKLAMAZ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ÖZCAN

ENDOKRİNOLOJİ

UZM.DR.
ÖZCAN ÇİFTÇİ

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
ÜMİT

ENDOKRİNOLOJİ

UZM.DR.
ÜMİT ÇINKIR

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.