Tıbbi Birimler

Çocuk Cerrahisi

Randevu Alın

Hakkında

Çocuk cerrahisi, doğum öncesi oluşan anomalilerin yanı sıra çocukluk çağında edinilmiş hastalık ve travmaya bağlı gelişen durumların tanı ve tedavisi ile uğraşan bilim dalıdır. Kliniğimizde, doğumdan 18 yaşına kadar çocukların karşılaştıkları cerrahi ve ürolojik problemlerin tanı ve tedavileri alanında deneyimli uzman hekimlerimiz tarafından sağlanmaktadır. Çocuk hastalarımızın tanısı amacıyla cerrahi müdahale öncesinde ve sonrasında en son gelişmiş teknolojik alt yapı ile radyoloji ve laboratuvar alanında her türlü imkan kullanılır. Ayrıca özofagoskopi, sistoskopi gibi girişimsel işlemler yapılarak tanı koyulabilmektedir.

Çocuk cerrahisi kliniğimizde, tüm yenidoğan ve çocuk cerrahisi işlemleri, yenidoğan sünneti, çocukluk döneminde sünnet, inmemiş testis ameliyatı, hemoroid, göbek ve kasık fıtığı, karaciğer kist, abse ve tümörleri, mide darlık, tıkanıklık ve ülser hastalığı, gastroözofagial reflü, kabızlık, makatta çatlak ve fistül oluşumu, göğüs kafesinin deformiteleri (kunduracı göğüs,  güvercin  göğüs), over- testis (yumurtalık) tümörleri, böbrek ürüter bileşke (UPJ) darlığı, vezikoüreteral reflü (VUR), idrarın mesaneden üretere geri kaçışı, üreter mesane bileşke darlıkları (UVJ darlığı),  mesane  enfeksiyonları  ve taş hastalıkları, epididimoorşit (testis iltihabı), sünnet derisi iltihabı gibi enfeksiyonlar, kız çocuklarda over (yumurtalık kistleri) torsiyonu, hymenin (kızlık zarı) kapalı olması, labial yapışıklıklar, apandist, pediatrik onkoloji hastalıkların cerrahi işlemleri yapılmaktadır.

Çocuk cerrahisi uzmanlarımız, gelişen tıp teknolojilerinden faydalanarak hastalarımıza sorunsuz bir cerrahi operasyon dönemi yaşatmayı amaçlamaktadır. Doktorlarımız laparoskopik cerrahi yöntemlerini de kullanmaktadırlar.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

EMRE

ÇOCUK CERRAHİSİ

PROF.DR.
EMRE DİVARCI

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
HALUK

ÇOCUK CERRAHİSİ

PROF.DR.
HALUK CEYLAN

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın
GÜL

ÇOCUK CERRAHİSİ

OP.DR.
GÜL ÖZYÜKSEL

İZMİR HASTANESİ Randevu Alın
MUCAHİT

ÇOCUK CERRAHİSİ

OP.DR.
MUCAHİT TAN

BATMAN HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

İEÜ Medical Point İzmir

İEÜ Medical Point İzmir Detaylı Bilgi

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi

Medical Point Batman

Medical Point Batman Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.