Tıbbi Birimler

Çocuk Ürolojisi

Randevu Alın

Hakkında

Çocuk ürolojisi, çocuklarda idrar yolları ve üreme organları ile ilgilenen bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Çocuk ürolojisinin ilgilendiği hastalıkların birçoğu sinsi seyreder ve geç dönemlere kadar belirti vermeyebilir. Ancak son yıllarda daha anne karnında yapılan detaylı incelemelerde bebeğe ait anormallikler deneyimli kişilerce saptanabilmekte ve doğar doğmaz kontrol altına alınarak gerekli tedavi yapılabilmektedir.

İlgi alanları arasında en sık rastlanılan durumlar; daha anne karnında fark edilen böbrek genişlemeleri, böbrek üreter bileşke (UPJ) darlığı, idrar torbasından böbreğe idrar kaçışı olarak bilinen reflü hastalığı (VUR), peygamber sünneti olarak bilinen hipospadias, inmemiş testis, kasık fıtığı (inguinal herni), hidrosel, çocuklarda idrar yolları taş hastalığı, idrar yolu enfeksiyonları, çocuklarda altını ıslatma problemleri ve işeme bozukluklarıdır. Bu hastalıkların cerrahisinde daha çok kapalı yöntem olarak bilinen laparoskopik/endoskopik uygulamalar ve gerektiğinde klasik açık cerrahiler yapılmaktadır.

 

Tedaviler

Bölüm Doktorları

AKIN

ÇOCUK ÜROLOJİSİ

OP.DR.
AKIN KARAGÖZOĞLU

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.