Tıbbi Birimler

Çocuk Endokrinolojisi

Randevu Alın

Hakkında

Çocuk Endokrinolojisi, yenidoğan döneminden 18 yaşına kadar olan bebek, çocuk ve ergenlerde hormonlar ve bunları salgılayan salgı bezleri ile ilgili hastalıklarla uğraşan bir bilim dalıdır.

Çocuklar sürekli büyüme ve gelişme trendi içinde olduklarından küçük yetişkinler olarak kabul edilemezler. Çoğu fizyolojik ve psikolojik özellikleri erişkinlerden farklıdır. Çocuklardaki zamanından önce görülebilecek endokrin sorunlar erken tanı konulup tedavi edilmezlerse daha sonraki yaşamlarında ciddi olumsuzluklara neden olabilir.

Çocuk endokrinoloji polikliniğimizde; büyüme gerilikleri özellikle boy kısalıkları, erken ergenlik, gecikmiş ergenlik, şeker hastalığı (diyabet), hipoglisemi (kan şekeri düşüklüğü), şişmanlık (obezite), guatr ve tiroid bezi hastalıkları (hipotiroidi-hipertiroidi), cinsiyet gelişim bozuklukları, penis sorunları, böbrek üstü bezi hastalıkları, adet düzensizlikleri, aşırı tüylenme, hipofiz bezi hastalıkları, turner sendromu, D vitamini ile ilgili hastalıklar, kalsiyum ve fosfor metabolizması ile ilgili bozukluklar, raşitizm gibi hastalıkların tanısı ve tedavisi yapılmaktadır.

Tedaviler

Hastalıklar

Bölüm Doktorları

MURAT

ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİSİ

DOÇ.DR.
MURAT DOĞAN

GAZİANTEP HASTANESİ Randevu Alın

Hangi Hastanede Var?

Medical Point Gaziantep

Medical Point Gaziantep Detaylı Bilgi
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.