Sağlık Rehberi

Monalisa Touch ile Mutluluğa Adım Atın!

Monalisa Touch ile Mutluluğa Adım Atın!

Monalisa Touch nedir? Nasıl çalışır?

Kozmetik jinekolojide yön belirleyen öncü bir lazer teknolojisidir. Vajinal mukoza için özel olarak oluşturulmuş, fraksiyonel CO2 lazere dayalı bir vajinal tedavi yöntemidir. CO2 lazer özel bir tarayıcı aracılığıyla vajinal duvarlara nazikçe etki edip yeni kollajen üretimini aktive eder ve vajinal mukozanın bir zamanlar sahip olduğu koşulları yeniden oluşturarak vajinal dokudaki değişimleri düzeltmeye yardımcı olur. Böylece haftalarca sürecek bir doku yenilenme süreci tetiklenir, ancak dokudaki etki anında gerçekleşr ve ilk tedaviden sonra bile önemli iyileşmeler görülebilir.

Lazer tedavisi sayesinde vajinal mukoza dokusu daha fazla beslenir ve bu sayede daha nemli hale gelir, ayrıca epitel daha kalın ve elastik hale gelerek vajinal tonusun arttığı daralma etkisi de ortaya çıkar. Doğal koruyucu bariyerinin korunmasına yardımcı olan ve enfeksiyon riskini azaltan ideal vajinal pH da yeniden oluşturulmuş olur. Lazer tedavisi ile genital yapıların gençleştirilmesi işlemlerinin yanı sıra hafif idrar kaçırma, tekrarlayan vajinal enfeksiyonların, genital siğilerin, doğum sonrası çatlaklarının tedavisi ve lazer ile lapioplasti işlemi yapılması da mümkündür.

Ameliyat gerektirmeyen, iyileşme süresi olmadan yalnızca birkaç dakika süren ağrısız basit bir tedavi, dokuya bir zamanlar sahip olduğu tonusu ve esnekliği kazandırarak kişinin yaşam kalitesi ve ilişkileri üzerinde olumlu etkiler oluşturabilir.

MonaLisa Touch Lazer Kimlere Uygulanır?

Menopoz, ilerleyen yaş, yaşanan gebelik ve doğumlar, sigara içimi, düzensiz beslenme gibi nedenlerle vajinal sıkılığın azalması, kolajen kaybı ve kan dolaşımının azalmasıyla kadınlarda vajinal genişleme ve hissizlik gibi şikayetleri olan kişilere uygulanmaktadır. Ayrıca; ileri yaş ve doğumlardan sonra ortaya çıkan idrar kaçırma sorunu yaşayan kişilere ve meme kanseri tedavisi görmüş ya da meme kanseri riski taşıyanlara uygulanmaktadır.

 • Vajina daraltma ve gençleştirme
 • Tekrarlayan dirençli vajinal enfeksiyonların tedavisi
 • Ağrılı ilişkiyi önleme
 • İdrar kaçırma
 • Menopozal kuruluk tedavisi
 • Genital ve kasık gibi bölgelerde meydana gelen kararmalarda renk açma
 • Genital kırışıklık ve sarkma tedavisi
 • Hamilelik çatlaklarını azaltma
 • Doğum sonrası deformitelerin giderilmesi
 • Menopoz döneminde kullanılması
 • Genital Siğil tedavisi
 • Cinsel his kaybı, orgazm bozukluğu gibi bir çok sağlık sorununa çözüm üreten Medical Point Gaziantep hastanemiz yeniliğiyle sağlıkta ön planda.

GAZİANTEP’E SAĞLIK SEKTÖRÜNDE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYORUZ!

Medical Point Gaziantep Hastanesi, Monalisa Touch Lazer cihazıyla gelişmeleri yakından takip eden hastanemiz teknolojik bir yeniliğe daha imza attı. Monalisa Touch Lazer, Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde hastaların hizmetine sunulmaya başlanıldı.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.