Son Gelişmeler

Türkiye ve Dünya Güzeli Manken Yüksel Ak, Güzellik Sırlarını Paylaştı!

Mutlu Yaşam Söyleşileri’ne konuk olan Türkiye Eski Güzeli aynı zamanda Dünya 3. Güzeli Yüksel Ak, güzellik sırrının doğallık olduğunu söylerken, Op. Dr. Pınar Tuğçe Özer de kadınların mutlaka yılda 1 kez Smear Testi yaptırması gerektiğini vurguladı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi'nde düzenlenen ve moderatörlüğünü influencer Simay Özyiğit’in yaptığı ‘Mutlu Yaşam Söyleşileri’nin haziran ayı konukları Türkiye Eski Güzeli aynı zamanda Dünya 3. Güzeli Yüksel Ak ve İEÜ Medical Point Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimi Op. Dr. Pınar Tuğçe Özer oldu. Kadın sağlığının konuşulduğu söyleşide ünlü manken Yüksel Ak, güzellik sırlarını da paylaştı.


‘YILDA 1 MUTLAKA KONTROL’

İEÜ Medical Point Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hekimi Op. Dr. Pınar Tuğçe Özer kadın sağlığı üzerine bilgiler paylaştı. Vajinismus, genital estetik gibi konular hakkında da konuşan Op. Dr. Özer, her kadının mutlaka rahim ağzı kanseri, rahim ağzındaki hücresel düzensizlik ve kanser öncüsü hücrelerin ve enfeksiyonların belirlenmesi için Smear Testi yaptırması gerektiğini dile getirdi. Op. Dr. Özer, “Rahim kanseri, rahim ağzı kanseri ve yumurtalık kanserine dikkat çekmek gerekiyor. Kadınların ilk ilişkiye girdikten sonra ilk 3 yıl içerisinde mutlaka Smear Testi (Simir testi) yaptırmasını öneriyorum. Rahim ağzı ve yumurtalıklar mutlaka yılda 1 jinekolojik bir kontrolden geçmesi gerekiyor.” diye konuştu.

‘HPV VİRÜSÜ EN YAYGIN NEDEN’

Rahim ağzı kanserinin en yaygın nedeninin HPV virüsü olduğunu ve kadınların mutlaka HPV aşısı yaptırması gerektiğine de vurgu yapan Op. Dr. Özer, “Dünyada en yaygın görülen kanser türlerinden biri olan rahim ağzı kanseri, erken teşhis edilip aşı olunmadığı takdirde kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden biz kadınlara mutlaka tetkiklerin yapılmasını ve sonrasında HPV aşısının yapılmasını öneriyoruz. Bu aşı sadece kadınların değil erkeklerin de mutlaka bu virüsten korunması için yapılması gereken bir aşı.” dedi. Doğum sonrası bazı kadınlarda vajinal genişliklerin olduğunu ve bunun da genital estetik ameliyatı ile giderildiğini söyleyen Op. Dr. Özer, “Çok kilolu bebek doğurmak vajinada bazı defektlere sebep olabiliyor veya çok doğum yapıldıysa yine vajinada yine aynı durumlar görülüyor. Bu kadında bazı özgüven ve tramvaya sebep olabilir. Genital estetik operasyonu ile bu bozukluklar giderilebiliyor.” şeklinde konuştu.

‘HERKES AYNI KALIP’

Hayatını İzmir’de sürdürdüğünü söyleyen Yüksel Ak, kişinin mutlu olmasının dış güzelliğine yansıdığını dile getirdi. Beslenme alışkanlıklarında da bahseden Ak, “Bir kadın mutluysa bu dışına da yansıyor. Estetiğe karşı değilim ufak dokunuşlar yüzüme yaptırıyorum ama çok abartmıyorum, her zaman doğallıktan yanayım. Başka birine dönüşmek istemiyorum. Herkeste aynı kalıp var sanki kimsenin bir özelliği kalmamış gibi hissediyorum.” ifadelerini kullandı. İki çocuk sonrası fit vücudu ile dikkatleri üzerine toplayan Ak, hamilelik sürecini de paylaştı. Ak, “İlk doğumumu 28 yaşında yaptım. 12 kilo aldım. Hamileyken canım ne istiyorsa yedim. İlk oğlumu 19 ay ikincisini 13 ay emzirdim. Emzirme dönemi sonrası geri döndüm. Kendime çok dikkat ediyorum. Özellikle 40 yaşımdan sonra tüm kontrollerimi yaptırmaya özen gösteriyorum.” dedi.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.