Son Gelişmeler

Minik Doktorlar Festival Çocuk’ta!

İzmir’de bu yıl 8’inci kez kapılarını açan ‘Festival Çocuk’, doğa temasıyla binlerce çocuğu ağırladı. Ebeveynlerin de çocuklar kadar eğlendiği festivalde,  survivor parkurları, orman yürüyüşleri, doğa atölyeleri, şişme oyun alanları, tabiat parkurları yer aldı. Festivalin sağlık sponsorluğunu üstlenen İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi standında, minik doktorlar anne babalarını muayene etti.

İzmirli kadın girişimci Sibel Demir Arslan tarafından organize edilen ‘Festival Çocuk’ bu yıl Bilicra ana sponsorluğunda 8’inci kez kapılarını açtı. Çiçekli Köy Moment Tabiat Parkı’nda binlerce çocuk ve ebeveynin katıldığı festivalde; 45 survivor parkurunun yanı sıra, çocuklar için çeşitli yarışmalar, animasyon ekiplerinin gösterileri, konserler de düzenlendi. Aileler ise festivalde yer alan stantları gezerek alışveriş yaptı. Çocuklar ve ebeveynler gün boyunca doğada zaman geçirdi.

‘ÇOCUKLAR ÖNCELİĞİMİZ’

Sağlık sponsorluğunu İEÜ Medical Point Hastanesi’nin üstlendiği festivalde, çocuklar doktor önlüğü giyip stetoskop taktı, anne ve babaları ile hekimleri muayene etti. İEÜ Medical Point Hastanesi Genel Müdürü Müslüm Yıldız  “Festival Çocuk’un sağlık sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, toplumumuzun geleceği. Onların mutlu olabileceği etkinliklerde var olmak bizler için motivasyon kaynağı. Çocukların başrolde olduğu her etkinlik bizler için çok kıymetli. Onların sağlığı ve mutluluğu bizim önceliğimiz.” dedi.

İEÜ Medical Point Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Emre Divarcı ve Fonksiyonel Tıp Hekimi Kerem Korkut da, standı ziyaret eden ailelerin merak ettiklerini yanıtlayarak, minik doktorlar ile tek tek ilgilendi. İEÜ Medical Point Hastanesi standında yer alan ‘Kalp Maskot’ çocukların ilgi odağı oldu.

‘TOPRAĞI HİSSETMELERİNİ İSTEDİK’

Festival Çocuk Kurucusu Sibel Demir Arslan, “Doğanın bize verdiği huzur ve iyileştirici etkiyi küçük yaşlardan itibaren herkesin deneyimlemesini istedik. Bunun için de ‘Festival Çocuk’ etkinliğinin bu seneki temasını doğa olarak seçtik. Çocuklarımızın toprağı hissetmelerini, ağaçlara sarılmalarını istedik. Çocuklarımızın doğayla olan bağlarını güçlendirmeyi amaçladık. Kuş seslerinin çocuk kahkahalarıyla birleştiği, doğanın tüm renklerinin bir arada olduğu dolu dolu bir festivali geride bıraktık. Çok keyifli ve huzur vericiydi. Katılan herkese çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Eğitim sponsorluğunu ELT Yurtdışı Eğitim'in gerçekleştirdiği festivalde; Neşe Palamudu Orman Okulu ve Düş Mucitleri Bilim Anaokulu da doğa atölyeleri düzenledi. Festivalde, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, UCİM, Kızılay ve Ege Orman Vakfı ve LÖSEV’in standı da yer aldı.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.