Son Gelişmeler

Medical Point’te 14 Mart Tıp Bayramı Coşkusu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı törenle kutlandı. Törende konuşan İEÜ Medical Point Hastanesi Genel Müdürü Müslüm Yıldız, “Sağlık hizmetinin ülkemizde bu seviyeye yükselmesinde fedakarca çalışan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın katkısı çok büyük. Dünyada sağlık alanında ilk 10’daysak sağlık çalışanlarımızın katkısı çok çok büyüktür. Sizin kıymetinizi ne kadar anlatsak az kalır.” dedi.

 

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında İEÜ Medical Point Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene İEÜ Medical Point Hastanesi Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Tıbbı Direktör Şükrü Emre ile hekimler ve sağlık çalışanları katıldı. Tören, İEÜ Medical Point Hastanesi Hematoloji Bölümünden Prof. Dr. Füsun Gediz’in piyano dinletisiyle başladı. Büyük alkış alan dinletinin ardından İEÜ Medical Point Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre, konuşmasına şehitleri ve Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenleri anarak başladı. Emre, “Bugün sadece doktorların değil, tüm sağlık çalışanlarının kutladığı bir gün. Türkiye’de hekimlerin ve sağlık alanının sorunları çok fazla. Bunların çözülmesi için bizlerin taraf olması gerekiyor. Hükümetlerle beraber çalışıp layık olduğumuz saygıyı, sevgiyi görmemiz gerekiyor. Sağlık politikalarında bizlerin hükümetlere öneriler götürmeleri gerekiyor. Adaletin olduğu yerde de hiçbir zaman problem olmaz. 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

 

‘KIYMETİNİZİ NE KADAR ANLATSAK AZ KALIR’

Emre’nin ardından konuşma yapan İEÜ Medical Point Hastanesi Genel Müdürü Müslüm Yıldız, sağlık çalışanlarının kendi hayatlarını hiçe sayıp insanların yardıma koşmaktan hiç çekinmediklerine vurgu yaptı. Yıldız, “Sağlık hizmetinin ülkemizde bu seviyeye yükselmesinde fedakarca çalışan siz çalışanlarımızın katkısı çok büyük. 5.0 Hastaneden bahsediyorsak, sağlıkta teknolojiden bahsediyorsak, ülkemiz dünyada sağlık alanında ilk 10’daysa sağlık çalışanlarımızın katkısı çok çok büyüktür. Sizin kıymetinizi ne kadar anlatsak az kalır. 6 Şubat depreminde, pandemide, önceliklerinizi, hayallerinizi, hayatlarınızı bir kenara bırakıp savaşarak mücadele ettiniz. Hepinize teşekkür ediyoruz. Deprem bölgesindeki sağlık çalışanlarımıza da teşekkür ediyor ve selam gönderiyoruz. Başta Zafer Beken hocamız, Uğur Hocamız olmak üzere bu uğurda can veren, görev şehidi olan sağlık çalışanlarına rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Medical Point Hastanesi İç Hastalıkları bölümünden Doç.Dr. Bülent Sözmen’in da arasında yer aldığı ‘GruPPetto’, konseriyle Medical Point’li sağlık çalışanları keyifli dakikalar geçirdi. Tıbbi Direktör Prof. Dr. Şükrü Emre ile Prof. Dr. Füsun Gediz’in dansı da büyük alkış aldı.

 

DOKTORLARA DUYGUSAL SÜRPRİZ

Bayraklı Şehit Nazım Bey İlkokulu öğrencileri, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İEÜ Medical Point Hastanesi'nde görev yapan hekimlere anlamlı bir sürpriz yaptı. Öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları kartları hastaneye gelip hekimlere sundu. Hekimler, öğrencilerin bu özel jesti karşısında büyük bir mutluluk yaşadılar. Sürpriz hediye için öğrencilere teşekkür eden hekimler, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.