Son Gelişmeler

Medical Point Gaziantep’te Gebeler Buluştu

Bir bebeğin dünyaya gelişi kadının anneliğe dönüştüğü eşsiz bir deneyimdir. Hamilelik; anne babaya fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak hazırlanmasında önemlidir. Doğum, yeni doğan bakımı ve ebeveynlik uygulamaları hakkında bilinçli kararlar vermek, ebeveyn ve çocuk arasıdaki bağlanma ilişkisine yapılan önemli bir yatırımdır. Bu bağlamda, Medical Point Gaziantep Hastanesi Yesemek Toplantı Salonunda gebelerle buluşma etkinliği gerçekleştirildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Uğurkan Erkayıran tarafından A’dan Z’ye gebelik süreci anlatılırken; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nden Uzm. Dr. Baver Demir ise Anne sütü ve emzirme hakkında misafirleri bilgilendirdi.

Anestezi ve Reanimasyon Uzm. Dr. Cengiz İşbilen tarafından, Doğumda analjezi yöntemleri irdelenerek, Beslenme ve Diyetetik Uzm. Dyt. Özlem Güleçoğlu tarafından gebelikte beslenmeye dikkat çekildi.

Gebelikte Egzersizin önemine değinen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Fatma Şeker anneleri ve babaları etkinlikte yalnız bırakmadı. Eğitim Hemşiresi Feride Bayramoğlu ise hastane çantası hazırlığı hakkında bilgiler verdi. Anne ve babaların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, misafirlere hediye takdiminin ardından sona erdi.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.