Son Gelişmeler

Medical Point Gaziantep Merkez Laboratuvarı TÜRKAK tarafından İkinci Kez Akredite Edildi.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Merkez Laboratuvarı, TÜRKAK’tan Akredite Türkiye’nin tek Özel Hastane Laboratuvarı olma unvanını koruyarak Biyokimya alanındaki başarısını sürdürdü.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Kubba adına, Biyokimya Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ataman Gönel, Biyokimya Uzm. Dr. Nuri Orhan, Doç. Dr. Vuslat Keçik Boşnak, Biyolog Dilek İnal ve tüm laboratuvar personellerini bu başarısı sebebiyle tebrik etti.  Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin Akreditasyon kavramına değinerek uygunluk değerlendirme kuruluşlarının ulusal ve uluslararası kabul görmüş, teknik kriterlere göre faaliyet gösterdiğinin ilgili otorite tarafından onaylanması olduğunu belirtti. Prof. Dr. Şahin,  TS EN ISO 15189 standardının tıbbi laboratuvarların kalite ve yeterliliği için gerekli şartların belirtildiği bir akreditasyon standardı olduğunu kaydetti. Başhekim Prof. Dr. Ekber Şahin sözlerine şöyle devam etti:

‘’Medical Point Gaziantep Hastanesi, kalite yönetim sisteminin yürütülmesi ve geliştirilmesi, hasta ve çalışan bakımından en yüksek kalitede hizmet anlayışını oluşturmak amacıyla üst düzeyde gayret göstermektedir. Hastanemizde yer alan Merkez Laboratuvar, Uluslararası alanda kabul görmüş TS EN ISO 15189 standardını referans alarak ve uygulayarak TÜRKAK tarafından geçtiğimiz günlerde denetlenmiştir. 2022 yılı Mart ayında bu standarttan Biyokimya Laboratuvarı olarak 51 parametreden akredite olan Türkiye’nin tek Özel Hastane Merkez Laboratuvarı olmaya hak kazanmıştır. Merkez Laboratuvarımız 19 ile 20 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen ara denetimde de başarılı olarak akredite laboratuvar olma ayrıcalığını devam ettirmiştir. Medical Point Gaziantep Hastanesi Merkez Laboratuvarı Ülkemizde TS EN ISO 15189 standardını denetleyen otorite olarak TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından kabul görmüştür. Hastanemiz kalitesini bir kez daha tescilleyerek öncü olmaya devam etmektedir. Emeği geçen değerli hekimlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Başarılarımız artarak devam edecektir’’ dedi.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.