Son Gelişmeler

Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) ile Bütün Şikayetlere Veda!

Obeziteye bağlı sağlık sorunları olan, rejim ve sporla bir türlü kilo veremeyen hastamıza Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) ile çözüm!

"Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Tahir Özer, "Hastamız bize başvurduğunda 135 kg ağırlığındaydı ve Vücut Kitle İndeksi 45.5 olarak hesaplanmıştı. Uzun süredir defalarca rejim ve sporla kilo vermeye çalışmasına rağmen başarılı olamamıştı. Ayrıca, kiloya bağlı diz ve bel ağrılarına ek olarak, şeker ve hipertansiyon problemleri de gelişmişti. Öyküsünde yaklaşık 15 yıl önce reflü nedeniyle mide fıtığı ve reflü ameliyatı geçirdiği de belirtilmişti. Bu durum, yapacağımız obezite ameliyatının zorluk derecesini ayrıca artıran bir faktördü," dedi."

"Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi ekibi, ameliyat öncesinde toplandı ve hastanın operasyona uygun olduğuna multidisipliner bir şekilde karar verildiğinde, ameliyat hazırlıklarına başlandı. Hasta için planlanan ameliyat Laparoskopik Sleeve Gastrektomi (tüp mide) idi. Öncelikle, önceki ameliyatına bağlı karın içi yapışıklıkları açarak ameliyat sahasına ulaşıldı. Ardından, reflü için yapılan Nissen Fundoplikasyonunu açarak mideyi serbestleştirdik ve tüp mide için hazırlık yaptık. Ameliyat için hazır hale gelen süreçte, Laparoskopik tüp mide ameliyatını gerçekleştirerek mide fıtığını da yeniden onardık."

Ameliyat sonrasında hastamız sekiz saat sonra ayağa kalkıp mobilize oldu, ertesi sabah sıvı gıda alımına başladı ve üçüncü gün şifa ile mutlu bir şekilde taburcu oldu. Kontrollerinde herhangi bir sıkıntı gelişmeyen hasta, ilk haftanın sonunda 9 kg verdi. 

Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Tahir Özer: “ Hastamız yeni doğacak bebeğini daha sağlıklı bir şekilde kucaklamaya hazır şekilde mutluluk içindeydi; biz ise teknoloji ve hastanenin imkanlarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz laparoskopik cerrahinin sonuçlarından memnun ve huzurluyduk. Başlangıçta olan hasta-doktor ilişkisinin yerini ise kıtalar arası sürecek sıcak bir dostluk almıştı." dedi.

Medical Point Gaziantep Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin,

“Hastanemiz, Teknoloji ve multidisipliner anlayış sistemiyle insanların yaşam kalitesini iyileştirmek ve sağlıkta üstün tedavi için çalışıyor.” dedi.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.