Son Gelişmeler

Harvardlı Doktorlardan Medical Point’e Ziyaret

Harvard Üniversitesi Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, klinik araştırmalarla ilgili olası işbirliği masaya yatırıldı.

Harvard Üniversitesi Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, klinik araştırmalarla ilgili olası işbirliği masaya yatırıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Veysi Kubba, “Öncelikle, yaptıkları çalışmalar ile bilime ışık tutan ve ilklere imza atan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Gerçekleştirdikleri çalışmaları yakından takip ediyor ve başarılarını takdir ediyoruz. Medical Point Hastaneler Grubu olarak çeyrek asrı aşkın süredir içinde bulunduğumuz sağlık sektöründe, sürekli kendimizi yeniliyor, geliştiriyor ve en güncel teknolojileri misafirlerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Bu bağlamda; Prof. Dr. A. Uğur Yılmaz Klinik Araştırmalar Merkezi’mizde güncel araştırmalar ile hastalarımıza umut oluyoruz. Bilindiği üzere kanser, tüm dünyada en çok ölüme sebep olan iki hastalıktan biri olmaya devam ediyor ve görülme sıklığı giderek artıyor. Kanser tedavisinde önemli role sahip klinik araştırmalar ile tedavi gören hastalar ise standart yöntemlerle tedavi gören hastalara göre daha uzun yaşıyor ve yaşam kaliteleri daha yüksek seviyelere çıkıyor. Hastanemiz bünyesinde yer alan klinik araştırmalar merkezimiz de bu anlamda önemli yeni araştırmalara imza atmaya devam ediyor. Klinik Araştırmalar Merkezi Baş Koordinatörümüz Prof. Dr. Çağatay Aslan tarafından yapılan sunumda da belirtildiği üzere, merkezimiz sadece kanser değil aynı zamanda hematoloji, kardiyoloji endokrinoloji, nöroloji alanlarında da klinik çalışmaları yapmaktadır. Bu kapsamda, bilim dünyasında önemli gelişmelerin temellerini atan Harvard Üniversitesi Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibiyle fikir alışverişinde bulunduk. Ciddi bir adanmışlık gerektiren bilimsel araştırmalarda, birlikte yeni hikâyeler yazmanın temellerini attık.” dedi.

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil ise misafirperverliklerinden ve verdikleri bilgilerden dolayı Medical Point Hastaneler Grubu yönetimine teşekkür etti.

Ziyarete yönelik düzenlenen toplantıda; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Yusuf Baran, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu, İEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlgi Şemin, İEÜ Medical Point Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Levent B. Kıdak, hastane Genel Müdürü Müslüm Yıldız ve yönetimden birçok isim yer aldı.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.