Son Gelişmeler

6 Şubat Depremi ve Hayatı Değiştiren An Elif Usluol'un Öyküsü

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Aslan Güzel, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Fatma Şeker ile Çocuk Endokrinolojisi Doçenti Dr. Murat Doğan, tedavi sürecine dair yaptıkları açıklamada...

"Elif, 9 yaşında ve İslahiye'de yaşıyor. Depremde kafa travması geçiren hasta, yoğun bakım sürecinde fiziksel tıp ve rehabilitasyon konsültasyonuyla değerlendirildi. Kolları ve bacaklarında felç gelişen ve yürüyemeyen hastamızın yoğun bakımda fizik tedavisine başlandı. Taburcu olduktan sonra ayaktan fizik tedaviye devam edildi. Fizik tedavi sürecinde baş ağrısı şikayeti olan hasta, beyin cerrahisine yönlendirildi. Hipofiz tümörü nedeniyle tekrar ameliyat oldu ve çocuk endokrinoloji tarafından hormon testleri için takibe alındı. Tedaviye olan uyumu, çabası ve anne-babasının tam desteğiyle minimal destekle yürüyebilen ve ellerini kendisi bakımı için kullanmaya başlayan hastamızın tedavi süreci devam ediyor."

 

Medical Point Gaziantep Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin,

Medical Point Hastanesi olarak, hastalarımızın sağlığına odaklanarak, sağlıkta her zaman en iyi hizmeti sunma misyonumuzu sürdürüyoruz.” dedi.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.