Check-Up Programları

Sağlıklı Yaşam ve Fonksiyonel Tıp

Sağlıklı Yaşam ve Fonksiyonel Tıp

Fonksiyonel Tıp her bir kişi için hastalığın ana nedenlerini inceler. Her hastanın genetik, biyokimyasal ve yaşam tarzıyla ilgili verilerini toplayarak kişiye özel plan sunar. Sağlığı kazanmaya ve vücudun doğal dengesini sağlamaya odaklanır. Günümüzde tüm modern imkanlara rağmen kronik ve otoimmün hastalıklardan yakınan insan sayısı artmaya devam etmektedir. Genetik yatkınlığın yanında yaşam şekli, beslenme ve alışkanlıklarımıza bağlı olarak ortaya çıkan gıda intoleransları, toksinler, hormon dengesizlikleri ve mikrobesin eksikliklerine yönelik önlem alınmalıdır. Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezimize sağlığın zeminini tanımlayan yeni bir sağlık modeli aracılığıyla, kronik hastalığınızın tedavisi, önlenmesi ve kökteki nedeninin tespiti için başvurabilirsiniz. Fonksiyonel Tıp Modeli Bu yeni tıbbi yaklaşım, hastalığın altında yatan nedenleri ele alır ve tam iyilik halini elde etmek için çalışır. Fonksiyonel tıp doktoru hasta hikayelerini dinlemek ve haritalamak için zaman harcar ve uzun süreli sağlığı ve karmaşık kronik hastalığı etkileyebilecek genetik, çevresel ve yaşam tarzı faktörleri arasındaki etkileşimleri tanımlar. Bireylerin sağlık durumunu etkileyen ve vücut sistemlerinin işleyişini engelleyen faktörleri tanımlamayı ve ortadan kaldırmayı amaçlar. Kişiselleştirilmiş tedavileri planlamak ve en iyi sonuçları almak için tüm bulguları kullanır. Her aşamada hastaya farklı seçenekler sunarak en uygun değişiklikleri saptar ve başarı şansını artırmayı hedefler. Teşhis koymak yerine temeldeki nedeni ele alarak hastalığın karmaşıklığını tanımlama eğilimindedir. Kronik sağlık problemlerinin altında yatan beslenme, yaşam tarzı, duygusal ve genetik yapıyı değerlendirir.

Fonksiyonel Tıp Tedavisi

Gıda hassasiyetleri ve gıda intoleransları genellikle yaşamı tehdit etmez ancak sağlıksız hissetmenize neden olabilir. Gıda hassasiyetleri için gıda intoleransı testi verilerine göre bir eliminasyon diyeti uygularsanız, gıda antijenlerine tepki olarak gelişen belirtileriniz hafifleyebilir. Fonksiyonel Tıp ve Sağlıklı Yaşam Merkezimizde sağlığınızın iyileştirilmesi ve korunması için sizinle birlikte kalıcı bir plan / yaşam tarzı programı oluşturabiliriz. Bu plan sağlık seviyenizi önemli ölçüde artırabilir ve kronik hastalığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ekibimiz, hareket ve beslenmeye dayalı yaşam tarzının düzenlenmesi ve bilim ışığında uyarlanabilir bir tedavi ve sağlıklı yaşam programının planlanması konusunda size rehberlik eder. Sağlıklı bir yaşam için besin takviyeleri ve süper gıda seçimleri sunar.

NOT: Paketlerimiz genel bir referans oluşturmakla birlikte, 3 hastanemizde paket içerikleri değişiklik gösterebilmektedir. Güncel ve detaylı bilgi almak için Check-up bölümümüzle iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu sayfada, tedavi edici sağlık hizmetiyle ilgili bilgiler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza danışın.